I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Aktualności sportowe

Rok szkolny 2017/2018:

Tenis stołowy dziewcząt

Nasza żeńska drużyna zajęła II miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w tenisie stołowym. W meczu o drugie miejsce zdecydował debel z V LO, który wygrały po zaciętej walce Patrycja Nieszporek i Julia Pełka. Pozostałe zawodniczki to Isabel Korczyński i Zuzanna Chobot. Serdecznie gratulujemy!

Opiekun drużyny: Marek Kulisz

Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w Szachach

Nasza drużyna zajęła III m w turnieju szachowym. Uczniowie grali w składzie: Aleksandra Domańska, Roksana Sornat, Arkadiusz Roch, Hubert Zacharzewski, Jakub Szuliński. Serdecznie gratulujemy!

Tenis stołowy

Nasza drużyna dziewcząt jest wicemistrzem Dąbrowy Górniczej w tenisie stołowym, awansując do zawodów rejonowych. Indywidualnie najwyżej sklasyfikowana została Patrycja Nieszporek - II m. Pozostałe zawodniczki to: Julia Pełka, Isabel Korczyński, Maja Machulec, Zuzanna Chobot. Serdecznie gratulujemy!

II miejsce w półfinale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych
Żeńska reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w półfinale wojewódzkim drużynowych biegów przełajowych.Dziewczęta pobiegły w składzie: Karolina Zielonka, Martyna Szczepanik, Marianna Swoboda, Justyna Rogala,Eliza Przyniczyńska,Anna Krawczyk,Maria Żórawska. Gratulujemy.

Udane starty lekkoatletów
W ramach współzawodnictwa szkół ponadgimnazjalnych z powodzeniem wystartowała drużyna dziewcząt zajmując w lidze lekkoatletycznej II miejsce w mieście i II miejsce w rejonie.
W drużunowych biegach przełajowych drużyna dziewcząt została wicemistrzem Dąbrowy Górniczej i awansowała do zawodów rejonowych. Trzymajcie za nas kciuki!

Rok szkolny 2016/2017:

SUKCES SZKOLNEJ DRUŻYNY BADMINTONA DZIEWCZĄT

Nasza szkolna drużyna badmintona dziewcząt w składzie: Zuzanna Chobot (kl.Ic), Natalia Kołodziejczyk (kl.Id) oraz Izabela Kańtoch (kl.IIc) po wcześniejszym zdobyciu mistrzostwa Dąbrowy Górniczej szkół ponadgimnazjalnych, w dniu 27 marca wywalczyła II miejsce na etapie rejonowym tych zawodów.
Dziewczyny! Gratulujemy Wam serdecznie! Dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki oraz życzymy większych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun drużyny: mgr Marcin Tarchalski

III miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim

Informujemy, że uczniowie z I LO zajęli 3 miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w koszykówce Licealiady 2016/2017

II miejsce w finałach miejskich w koszykówce

Nasi koszykarze zajęli II miejsce w finałach miejskich Licealiady 2016/2017 awansując do rozgrywek rejonowych.

III miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt
Szkolna drużyna piłki koszykowej dziewcząt w składzie: Patrycja Tometczak, Aleksandra Smaczyńska, Aleksandra Rokicka, Alicja Mikołajek, Magdalena Krawczyk, Julia Moruś, Marta Hrustek, Roksana Piotrowska, Ewelina Wilmowska, Monika Markiewicz zajęła III miejsce w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej dziewcząt

Opiekun drużyny: Monika Wójtowicz-Paszkowska

MIĘDZYSZKOLNA LIGA PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT
W międzyszkolnej lidze piłki koszykowej dziewcząt drużyna I LO pokonała III LO 39:13 i zapewniła sobie awans do półfinałów miejskich. Gratulacje dla Patrycji, Aleksandry R., Alicji, Moniki, Roksany, Magdy, Marty, Julki, Aleksandry S. za wspaniałą rywalizację.

LICEALIADA - PIŁKA KOSZYKOWA

Rozpoczęły się rozgrywki piłki koszykowej. Podopieczni Marka Kulisza rozegrali 2 mecze: z III LO wygrali 73:68 zaś z TZN 75:24. Przed rewanżami czeka nas jeszcze mecz z Zespołem Szkół Sportowych. Drużyna zagrała w składzie: Szymon Urbański kpt. Bartłomiej Kondeja, Kacper Skierski, Jakub Molicki, Jakub Niciarz, Jakub Kapuśniak, Dawid Kaszuba. Podopieczne Moniki Wójtowicz - Paszkowskiej rozegrały jeden mecz z III LO, wygrany 57:29

NARTY - ISTEBNA 2016
Dnia 20 grudnia nasi narciarze szusowali w Istebnej. Zima dopisała, było biało, słonecznie i pięknie! Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili cało i zdrowo. Humor wszystkim dopisywał, zwłaszcza że aż czterech nowych uczniów zasiliło szeregi szkolnej ekipy. Dziś uczyli się podstaw narciarstwa i samodzielnie zjeżdżali z góry.

TENIS STOŁOWY
III miejsce w rozgrywkach tenisa stołowego zajęły dziewczyny reprezentujące naszą szkołę. Drużyna wystąpiła w składzie: Zuzanna Chobot, Zuzanna Rzepecka, Isabel Korczyński, Dominika Bieniek, Oliwia Gawron. Gratulujemy!!!

MEDAL W PRZEŁAJACH
Nasza żeńska drużyna zajęła 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu rejonu. Sztafeta pobiegła w składzie: Karolina Zielonka, Eliza Przyniczyńska, Natalia Grabowska, Kamila Woźniak, Sylwia Bryzik, Maria Żórawska, Patrycja Heda, artyna Musialska.

III MIEJSCE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W PARKU "ZIELONA"
Drużyna dziewcząt zajęła III m w sztafetowych biegach przełajowych w Parku "Zielona" kwalifikując się do zawodów regionalnych. Nasze liceum reprezentowały: Natalia Grabowska, Eliza Przyniczyńska, Martyna Musialska, Kamila Wożniak, Maria Żórawska, Justyna Walotek, Karolina Zielonka, Patrycja Heda.

Rok szkolny 2015/2016:

MISTRZOSTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ W KUMITE OYAMA
Miło nam poinformować społeczność szkolną, że uczennica Paulina Szewczyk zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej w Kumite OYAMA PFK w konkurencji: SEMI-KNOCKDOWN w kategorii - junior st. - 55kg. Serdecznie gratulujemy wyniku.

XXI MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA KARATE
Miło nam poinformować społeczność szkolną, że uczennica Paulina Szewczyk zajęła II miejsce w XXI Mistrzostwach Polski Oyama KARATE w konkurencji:SEMI-KNOCKDOWN w kategorii - junior st.do 55kg. Serdecznie gratulujemy wyniku.

XXII MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA PFK W KATA
Miło nam poinformować społeczność szkolną, że uczennica Paulina Szewczyk zajęła III miejsce w XXII Mistrzostwach Polski Oyama PFK w Kata w konkurencji: KOBUDO w kategorii - juniorki starsze. Serdecznie gratulujemy wyniku.

Sezon pieszych wycieczek górskich rozpoczęty
Grupy rekreacji ruchowej zainaugurowały sezon idąc na trasie Brenna-Klimczok-Szyndzielnia-Dębowiec. Sprzyjała również pogoda czyniąc wycieczkę jeszcze bardziej przyjemną.

Zajęcia z samoobrony
12 kwietnia w naszej szkole odbyły się praktyczne zajęcia z zakresu samoobrony. Sensei Seweryn Magdziak (7 dan Aikido) oraz nasza uczennica Anna Zawadzka uczyli jak należy się zachować wobec agresywnego napastnika. Nasi uczniowie ćwiczyli obronę przed napastnikiem nieuzbrojonym oraz uzbrojonym w nóż, pistolet lub inne niebezpieczne narzędzie. Inicjatorem akcji był Marek Kulisz, nauczyciel wychowania fizycznego. Jeśli chcesz zgłębiać tajniki samoobrony odwiedź stronę    kumuradojo.org
   zobacz zdjęcia

VI turniej "ŁukasiaTki 2016" za nami
Jak już co roku, w dniu otwartym naszej szkoły, zaproszeni goście z zagłębiowskich gimnazjów walczyli o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej w "ŁukasiaTkach" - jedynym takim turnieju piłki siatkowej w rejonie – turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych   zobacz zdjęcia

Pierwsze miejsce Naszych koszykarek
I miejsce w mieście w zawodach piłki koszykowej dziewcząt. Nasza szkolna drużyna w składzie: Kinga Całka , Katarzyna Krawiec, Magdalena Cieślik, Marta Gadowska , Oliwia Nowak, Patrycja Tometczak , Aleksandra Smaczyńska, Wiktoria Łyżniak pokonała w meczu finałowym II LO wynikiem 44:31. Gratulujemy sukcesu. Opiekun drużyny: Monika Wójtowicz.

Kolejny sukces koszykarek
Kolejny sukces koszykarek - w ostatnim meczu dziewczęta pokonały ZSS wynikiem 54:26. Najlepszą zawodniczką meczu została Katarzyna Krawiec , która zdobyła 22 pkt. Drużyna w składzie: Kinga Całka, Magdalena Cieślik, Katarzyna Krawiec, Patrycja Tometczak, Wiktoria Łyżniak, Oliwia Nowak, Marta Gadowska, Katarzyna Wiśniewska, Alicja Mikołajek, Aleksandra Rokicka, Roksana Piotrowska. Opiekun drużyny: Monika Wójtowicz.

Pierwsze zwycięstwo drużyny koszykarskiej dziewcząt!
Drużyna w składzie: Magdalena Cieślik, Katarzyna Krawiec, Kinga Całka, Patrycja Tometczak, Aleksandra Rokicka, Alicja Mikołajek, Katarzyna Wiśniewska, Wiktoria Łyżniak pokonała III LO wynikiem 50:26. Opiekun drużyny: Monika Wójtowicz.

I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
Nasza drużyna zajęła I miejsce w rozgrywkach tenisa stołowego szkół ponadgimnazjalnych Dąbrowy Górniczej awansując do rozgrywek na szczeblu regionu. Indywidualnie również zajęła I miejsce- Patrycja Nieszporek. Pozostałe zawodniczki: Natalia Demska, Dominika Bieniek, Karolina Jakimczuk. Opiekun drużyny - Marek Kulisz.

III miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
Patrycja Nieszporek zajęła 3 miejsce w Regionalnych Rozgrywkach Tenisa Stołowego, które odbyły się w hali MOSiR w Sosnowcu. Drużynowo nasze liceum sklasyfikowano na 4 miejscu.