I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Biblioteka szkolna


INFORMATORY DLA MATURZYSTÓW

W bibliotece szkolnej dostępne są aktualne informatory szkół wyższych dotyczące zasad rekrutacji na rok akademicki 2018/2019.


"ĆWICZ MÓZG I CIAŁO"

W OSTATNIM CZASIE WIELE MÓWI SIĘ NIE TYLKO O CZYTANIU, LECZ TAKŻE O RUCHU, AKTYWNYM SPĘDZANIU CZASU. JAK WIDAĆ NA ZDJĘCIACH, OBIE TE PASJE MOŻNA ZE SOBĄ POŁĄCZYĆ, BO WARTO PODYSKUTOWAĆ O NAJNOWSZEJ KSIĄŻCE CZY ROZGRYWKACH PIŁKI NOŻNEJ, A NIE TYLKO GODZINAMI SURFOWAĆ W INTERNECIE.

zobacz zdjęcia


Godziny pracy biblioteki:

MGR MAŁGORZATA WIŚNIEWSKA, MGR MONIKA ANTOSIK

PONIEDZIAŁEK:

7.30 – 17.00

WTOREK:

7.40 - 17.00

ŚRODA:

8.00 – 16.15

CZWARTEK:

8.00 – 16.30

PIĄTEK:

7.40 – 14.10

Konkursy czytelniczo-literackie

W bibliotece szkolnej organizowane są comiesięczne konkursy czytelniczo-literackie, których celem jest:
- zachęcenie uczniów do czytania i poszerzania wiedzy związanej z tematyką konkursu,
- nabycie przez nich umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji bezpośredniej i pośredniej,
- wykorzystywanie warsztatu informacyjnego biblioteki, wartościowanie i selekcjonowanie informacji.Zwycięzcy konkursu otrzymują dyplom, nagrodę książkową oraz ocenę celującą z języka polskiego i dodatkowe punkty z zachowania.


Zobacz prezentację

Koło Teatralne

Informacje o konkursach:


Zwycięzcami kwietniowego konkursu czytelniczo-literackiego pt. "Twórczość Zbigniewa Herberta" zostali: Marcin Żmuda z kl. IIIC oraz Paulina Maluszczak z kl. IIID. Gratulujemy!


Zwycięzcą styczniowego konkursu czytelniczo-literackiego pt."Spotkajmy się w Śródziemiu na podstawie Władcy pierścieni J.R.R.Tolkiena" zostali: Izabela Kańtoch i Marcin Żmuda z kl.3c. Gratulujemy!OLIMPIADA BIBLIOLOGICZNA I INFORMATOLOGICZNA

REGULAMIN BOOKCROSSINGUDodatkowe informacje:

WYBORY KSIĄŻEK DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Możesz zdecydować, jakie książki zostaną zakupione do biblioteki szkolnej. Do skrzynki ustawionej przed biblioteką wypełnij kartkę z tytułami najciekawszych, godnych polecenia książek, które czytałeś w ciągu ostatnich dwóch lat lub książek, których nie czytałeś, a chciałbyś, aby były dostępne w naszej bibliotece. Wyniki posłużą do zakupu nowych książek i Ty możesz mieć na to wpływ.W dniach 27 – 28 marca w Katowickim SPODKU odbyły się XX Ogólnopolskie Targi Edukacja 2018. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły wyższe z całej Polski, a także szkoły językowe, szkoły zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację. Materiały dotyczące aktualnych ofert edukacyjnych dostępne są w bibliotece szkolnej. Zapraszamy!

I Liceum Ogólnokształcące im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej ul. Kopernika 40 tel: 32 262 30 93 e-mail: sekretariat@lukasinski.pl