I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

VI turniej "ŁukasiaTki 2016" za nami


Jak już co roku, w dniu otwartym naszej szkoły, zaproszeni goście z zagłębiowskich gimnazjów walczyli o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej w "ŁukasiaTkach" - jedynym takim turnieju piłki siatkowej w rejonie – turnieju piłki siatkowej drużyn mieszanych.

Tegoroczny turniej przebiegał w świetnej sportowej atmosferze, a walka o nagrody dla zwycięzców i medalistów była bardzo zacięta do ostatniego meczu. Tegoroczną nagrodą główną były indywidualne bony podarunkowe do sieciowego sklepu sportowego dla każdego złotego medalisty naszej imprezy.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 6 gimnazjów, co jest największą liczbą uczestników w historii naszych zawodów. W tym roku zaszczyciły nas obecnością następujące gimnazja z Dąbrowy Górniczej (G3, G4, G5, G7, G9) oraz gimnazjum nr 27 z Sosnowca.

Po rozegraniu 10 meczów (systemem brazylijskim), zwycięzcą zawodów zostało gimnazjum nr 4 z Dąbrowy Górniczej pokonując w meczu finałowym 2:1 dąbrowskie gimnazjum nr 5, które tym samym zajęło II miejsce na podium naszych zawodów. Podkreślić należy , że tym samym G4 zrewanżowało się G5 za porażkę we wcześniejszej rundzie turnieju.

Najniższy szczebel podium przypadł w tym roku gimnazjum nr 3, które w meczu o brązowe medale pokonało gimnazjum nr 7 (także stosunkiem setów 2:1). Jak widać po wynikach rywalizacja do samego końca była ciekawa, a poziom zawodów wysoki i wyrównany.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom zawodów za sportową postawę, wolę walki oraz wspólną zabawę w tym ważnym dla naszej szkoły dniu.

Już dzisiaj wszystkich uczestników zapraszamy ponownie do naszego liceum w przyszłym roku (jako naszych uczniów lub naszych gości na kolejnym - VII turnieju "Łukasiatki 2017".

Pozdrawiamy gorąco!
mgr Marcin Tarchalski

Zobacz zdjęcia