I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Projekt międzynarodowy NEXT STEP


Tradycją naszej szkoły stały się zajęcia warsztatowe prowadzone w języku angielskim przez praktykantów z różnych stron świata należących do międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Tegoroczna edycja projektu nosiła nazwę Next Step. Gościliśmy w Naszym Liceum studentkę fizyki z Rumunii – Narcisę i Raghava z Indii, który w tym roku akademickim kończy studia inżynierskie.

Praktykanci mieszkali w domach rodzinnych Agaty Wilczek z IIIa i Piotra Chrobota z IIIe. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za opiekę nad naszymi gośćmi, mając na uwadze, że było to dla nich nie tylko spotkanie z inną mentalnością i kulturą, ale także wielkie wyzwanie kulinarne. Oboje są wegetarianami!

W ramach projektu zorganizowaliśmy wyprawę do Kopalni Ćwiczebnej Sztygarka oraz wycieczkę do Wrocławia. Po mieście w języku angielskim oprowadził nas przewodnik. Wycieczka odbyła się 1 października więc na rynku rozbrzmiewało Gaudeamus igitur do wtóru orkiestry wojskowej, a pod Uniwersytetem Wrocławskim spotkaliśmy absolwenta Naszego Liceum i zarazem świeżo upieczonego studenta chemii. Życzymy wszystkim Naszym absolwentom powodzenia w nowym roku akademickim!


Zobacz zdjęcia