I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

"STOP DOPALACZOM – ROZWIJAJ SWOJE PASJE" - podsumowanie
W ramach szkolnego projektu "STOP DOPALACZOM – ROZWIJAJ SWOJE PASJE" w dniach od 4 do 8 kwietnia w szkole gościliśmy funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjanci spotkali się z uczniami wszystkich klas I i II realizując swoją autorską kampanię "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!" adresowaną do młodzieży. Powstała ona we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w Katowicach. Swoim działaniem Policjanci chcą promować zdrowy – wolny od uzależnień tryb życia, jak również kształtować u młodych ludzi umiejętność dokonywania właściwego wyboru postępowania w sytuacjach trudnych.
Podczas dwugodzinnych spotkań uczniowie pracowali warsztatowo ucząc się, jak podjęte teraz decyzje będą rzutowały na ich przyszłość.
Pamiętajcie, podkreślają Policjanci, że to właśnie Wasza decyzja będzie miała wpływ na przyszłość zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej.
Działania podejmowane w ramach tego przedsięwzięcia stanowią realizację wojewódzkiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz wojewódzkiego programu przeciwdziałania narkomanii.
Serdecznie dziękujemy Policjantom za ich otwartość i gotowość do współpracy z Naszym Liceum. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Kolejnym etapem naszego projektu będzie spotkanie z panią Alicją Kowalską – mamą naszego absolwenta Tomka Kowalskiego – ultramaratończyka, alpinisty, podróżnika, który zdobywszy szczyt Broad Peak został tam już na zawsze. Zapraszamy chętnych uczniów do zapisania się na spotkanie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje znajdziecie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej szkoły.

Serdeczności
Psycholog szkolny
Marta CeboZobacz zdjęcia