I Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej

Spotkanie literackie z poetką Panią Izabelą Stachoń w ramach cyklicznych spotkań z kulturąMiło nam niezmiernie, że w gorączce przygotowań przedświątecznych grupa miłośników literatury znalazła czas na spotkanie z poezją, na wyciszenie się, zatrzymanie, chwilę refleksji dotyczącą tego, co tak naprawdę w życiu jest ważne – i to zarówno w kontekście nadchodzących świąt, jak i w wymiarze szerszym, uniwersalnym… Chwilom przedświątecznej kontemplacji towarzyszył gość szczególny – poetka, pani Izabela Stachoń, która 21 grudnia odwiedziła bibliotekę szkolną naszego liceum w ramach cyklicznych spotkań z kulturą.

Zaproszony gość, pani Stachoń jest na stałe związana z naszym miastem, Dąbrową Górniczą. Należy do Stowarzyszenia Kobieta Liderem Świata. Wydała tomik poezji pt. "Bukiety z alfabetu". Trwają prace nad wierszowanymi bajkami dla najmłodszych dedykowanymi przede wszystkim dzieciom chorych i niepełnosprawnych. Pierwszy tom "Piórka jak obłoki nadziei" jest gotowy do wydania.

Poetka podzieliła się z nami doświadczeniami życiowymi, które miały duży wpływ na jej twórczość. Zaprezentowane przez nią wiersze spotkały się z wielkim zainteresowaniem młodych słuchaczy, którzy nie szczędzili pytań dotyczących warsztatu poetyckiego i inspiracji twórczych. Spotkanie zostało uatrakcyjnione piosenkami w wykonaniu Anny Szywacz z klasy Ib. Mamy nadzieję, że to pierwsze z cyklu spotkań z kulturą zapoczątkuje nową tradycję kulturalną naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia